НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ РОЗШИРИВ МОЖЛИВОСТІ МІЖНАРОДНИХ ФІНАНСОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ВИКОРИСТОВУВАТИ КОШТИ У ГРИВНІ ДЛЯ ФІНАНСУВАННЯ ПРОЕКТІВ В УКРАЇНІ

 

07 квітня 2016 року набули чинності зміни до Порядку відкриття та використання коштів за поточними рахунками міжнародних фінансових організацій, що відкриваються в уповноважених банках (затверджений постановою Правління НБУ від 19 травня 2014 року № 286), та зміни до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах (затверджена постановою Правління НБУ від 12 листопада 2003 року № 492).

За інформацією викладеною в прес-релізі розміщеному на сайті НБУ зазначається, що дане рішення було прийнято у відповідь на звернення Міжнародної фінансової корпорації (IFC) і закріплене у постанові Правління НБУ № 225 від 31.03.2016 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України".

У повідомленні йдеться й про те, що в Україні має запрацювати новий та більш широкий режим функціонування поточних рахунків, які МФО відкривають та використовують в уповноважених банках. Також зможуть використовуватися для кредитування українського бізнесу гривневі кошти, одержані ними як кредит від уповноваженого банку. Досі їм дозволялося надавати кредити та позики лише за рахунок коштів в гривні, отриманих від продажу іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України та від розміщення власних облігацій на території України.

«Завдяки такому рішенню Національного банку міжнародні фінансові організації зможуть збільшити кредитне фінансування в гривні вітчизняних підприємств. А отже, і розширити доступ українського бізнесу до кредитних ресурсів в національній валюті» - пояснив заступник Голови Національного банку Олег Чурій.

Зокрема, Міжнародна фінансова корпорація очікує, що такі кроки регулятора дозволять їй розширити доступ до фінансування IFC для більш широкого кола українських компаній та подовжити терміни фінансування.

 

За матеріалами прес-служби НБУ

 

JoomShaper
Яндекс.Метрика