ПІД ЧАС БРИФІНГУ «НАЦІОНАЛЬНА РАДА РЕФОРМ. РЕФОРМА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ» ВІЦЕ-ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР УКРАЇНИ ГЕННАДІЙ ЗУБКО ПРЕЗЕНТУВАВ ФОНД ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ПЛАН РЕАЛІЗАЦІЇ РЕФОРМИ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ В УКРАЇНІПід час брифінгу «Національна рада реформ. Реформа енергоефективності», який відбувся 8 червня в ІА «УКІНФОРМ», Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, презентував фонд енергоефективності та план реалізації реформи енергоефективності в Україні. Фонд відповідатиме технічним і фінансовим стандартам європейських країн та має стати державним центром з прийняття стратегічних рішень.

«Концепція Фонду енергоефективності розроблялася спільно з ЄС та Урядом Німеччини. Вона відображає практику європейських країн, де такі фонди залучають кошти, розробляють технічну модель щодо компенсації залучених кредитів», — наголосив Геннадій Зубко. На його думку, енергоефективні заходи неможливо здійснити без технічного офісу, типових проектів для багатоквартирних будинків та рекомендацій, спрямованих індивідуальним домовласникам.
«Важливо, аби в такій установі розроблялися технічні нормативи, запроваджувалася процедура отримання компенсації. Принципово, забезпечити допуск до цих послуг як державних фінансових установи, так і комерційних банків. У наглядову раду Фонду залучаємо представників наших міжнародних партнерів. Це – важлива умова, аби реформа рухалася швидко», — підкреслив Геннадій Зубко.
Він зауважив на потребі залучити кращий досвід країн, де успішно відбулася реформа енергоефективності. «Маємо досвід використання найсучасніших будівельних матеріалів, залучення новітніх технологій. Фонд відповідатиме усім технічним і фінансовим стандартам, прийнятим у розвинутих європейських країнах», — відзначив Геннадій Зубко.

Фонд енергоефективності стане державним центром з прийняття стратегічних рішень. До його наглядової ради увійдуть представники наших партнерів з Уряду Німеччини, ЄС, інших європейських установ. Вони разом з українськими представниками визначатимуть формат надання допомоги за різними напрямками реформи. Про це в ефірі Першого Національного заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.рес-служба Мінрегіону)
За його словами, технічний офіс Фонду енергоефективності визначатиме параметри реновації, приладів обліку, утеплення даху і стін, модернізації інженерних мереж, заміни вікон. За попередньо оцінкою, штат технічного офісу сягатиме 30-40 фахівців.
Серед ключових технічних рішень, які прийматимуть у Фонді, Геннадій Зубко назвав підготовку та затвердження типових проектів з енергоефективності, розрахунок економії та витрат, організацію тренінгів для будівельних компаній та енергоаудиторів, методичну підтримку будівельних компаній, домогосподарств та муніципалітетів, аудит будівельних робіт.

 

За матеріалами прес-служби Мінрегіону

JoomShaper
Яндекс.Метрика