ПРОЕКТ З ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ В УКРАЇНІ ЗА ПІДТРИМКИ СВІТОВОГО БАНКУ ТРИВАЄ


Починаючи з 2014 року, за рахунок кредиту Світового банку, в Україні триває реалізація проекту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України». Метою його реалізації є підвищення енергетичної ефективності та якості послуг, що надуються підприємствами централізованого теплопостачання України, із зміцненням їхньої фінансової життєздатності та скороченням викидів CO2.

Участь в проекті «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України» приймають такі міста, як: Вінниця, Дніпропетровськ, Кам’янець-Подільський, Миколаїв, Херсон і Харків. Також в процесі включення до переліку міст Тернопіль та Чернігів.

Зі слів заступника Міністра регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України з питань європейської інтеграції Романа Чуприненка, загальний бюджет проекту складає 315,5 млн. доларів США, з яких ще не розподіленими залишається 18 млн.
Кредит складається з двох частин: 265,5 млн. доларів США — це гроші Світового банку, 50 млн. доларів США — кошти Фонду чистих технологій (ФЧТ). Вони виділені на різних умовах і призначені для фінансування різних заходів. Підприємства централізованого теплопостачання мають можливість отримати дешевий фінансовий ресурс на реконструкцію та модернізацію застарілих котелень та теплотрас.
Позика передбачає пільговий період, в якому підприємство не буде сплачувати тіло позики. Для коштів МБРР цей період складає 5 років, а для коштів ФЧТ ― 10. Підприємствам це дасть змогу отримати порівняно не дорогий фінансовий ресурс і оновити обладнання та технології на більш сучасні.

Результатами реалізації проекту має стати реконструкція двох ТЕЦ у Вінниці та однієї у Харкові, а також більш ніж 150 котелень, десятки центральних теплових пунктів, замінені тепломережі, побудовані когенераційні станції, встановлені індивідуальні теплові пункти і загальнобудинкові тепло лічильники. В системі автоматичного управління технологічними процесами буде об’єднано близько 2,5 тисяч об’єктів у восьми містах, що у свою чергу, дозволить значно скоротити час реагування на позаштатні ситуації.

За матеріалами прес-служби Мінерегіону

 

JoomShaper
Яндекс.Метрика