Зростання тарифів на ЖКП має послужити добрим учителем у освоєнні культури споживання таких послуг, - Всеукраїнська конфедерація роботодавців ЖКГ України

 

 

Про це йшла мова у ході засідання кругло столу на тему «Стратегія і філософія формування та затвердження тарифів у житлово-комунальній сфері», організованого Об’єднанням організацій роботодавців «Всеукраїнська конфедерація роботодавців житлово-комунальної галузі України».За словами голови

Конфедерації Ореста Лотоцького, зростання тарифів було неминучим в умовах енергетичної кризи та постійного здорожчання енергоресурсів. Він наголосив, що тарифна політика, яка впроваджується сьогодні в країні, вимагає широкої інформаційно-роз’яснювальної кампанії та швидких і якісних законодавчих рішень у сфері енергозбереження.

«Кожен товар чи послуга має свою ціну. Житлово-комунальні послуги – задоволення недешеве. Наприклад, найбільшою складовою тарифу теплопостачання є вартість енергоресурсу – 60%. Однак люди мають знати, за що саме вони платять ту чи іншу ціну. Це перше. Друге – необхідно якнайшвидше запропонувати дієві і доступні механізми енергозбереження, наприклад, для житлових будинків – доступні фінансові механізми для проведення термомодернізації, для бюджетних будівель – зрозумілі правила доступу на ринок енергосервісних компаній», - зазначив Орест Лотоцький.

Голова ради експертів Конфедерації Григорій Семчук наголосив, що сьогоднішнє зростання тарифів на житлово-комунальні послуги має послужити для українців добрим учителем у освоєнні культури споживання таких послуг.

«Хай кожен дасть собі відповідь на питання, особливо ті, в кого немає лічильників, на якому місці в його побуті стоїть питання заощадження газу, електроенергії, води. Дозволю собі узагальнити – більшість не звикли заощаджувати. Тепер кожен мусить дати собі чіткий звіт, що і від нього в тому числі залежить не тільки економія сімейного бюджету, а й енергетична незалежність нашої країни. Тому маємо всі разом вчитися культурі споживання послуг», - сказав Григорій Семчук. Він також додав, що паралельно з провадженням енергоефективних заходів, в країні необхідно якнайшвидше забезпечити стовідсотковий облік послуг таких як холодне, гаряче водопостачання, теплопостачання на всіх етапах: виробництва, транспортування та споживання. Це дозволить визначити дієвість енергоефективних заходів.

Учасники круглого столу обговорили також питання організації соціального захисту в умовах підвищення тарифів, шляхи зниження собівартості послуг підприємствами-виробниками послуг та питання стратегії енергоефективності міст.

У заході взяли участь експерти профільних асоціацій, народні депутати України, представники Мінрегіону, Мінсоцполітики та інших центральних органів виконавчої влади.

Орест Лотоцький повідомив, що подібні широкоформатні публічні заходи Об’єднання організацій роботодавців «Всеукраїнська конфедерація роботодавців житлово-комунальної галузі України» проводитиме у всіх регіонах.

Довідка:

Об’єднання організацій роботодавців «Всеукраїнська конфедерація роботодавців житлово-комунальної сфери України» в межах повноважень, визначених Законом України «Про організації роботодавців, їх об'єднання, права і гарантії їх діяльності», бере участь у формуванні та реалізації економічної і соціальної політики держави, забезпечує представництво і захист прав та законних інтересів роботодавців у відносинах з органами виконавчої влади.

JoomShaper
Яндекс.Метрика